Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Apr.2020, 15:56
Subotica: Veterinarski zavod donirao finansijska sredstva
Veterinarski zavod Subotica pоklonio je lokalnoj samoupravi finansijska sredstva kao pomoć u novonastaloj situaciji izazvanoj epidemijom virusa korona koja će, prema rečima gradonačelnika Subotice Bogdana Labana, biti potrošena za pomoć najstarijim sugrađanima i za saniranje štete.
Laban je zahvalio Zavodu, koji je odnedavno deo velike španske grupacije "Labiana", istakavši da je svaka donacija dobrodošla.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
"Ta sredstva će svakako biti potrošena za prave stvari, za pomoć našim najstarijim sugrađanima i za saniranje onoga što je epidemija virusa korona prouzrokovala", kazao je Laban.
Naglasio je i da će lokalna samouprava voditi računa o društveno odgovornim kompanijama poput Veterinarskog zavoda i da će im biti na raspolaganju.
Direktor Veterinarskog zavoda Subotica Dragoljub Milinković naveo je da su kao kompanija smatrali da imaju obavezu da budu društveno odgovorni, kao i da se oduže gradu u kom posluju već 100 godina, dodavši da su u tome imali veliku podršku španskih vlasnika.
"I sama Španija prolazi kroz tešku situaciju zbog epidemije virusa korona i oni su podržali da budemo na raspolaganju gradu u skladu sa mogućnostima", kazao je Milinković i dodao da će i dalje biti na raspolaganju gradu.
Milinković je naglasio da su kao kompanija imali veliku podršku Gradske uprave i ocenio poslovni ambijent u Subotici kao odličan.
Kompanija "Labiana", jedan od vodećih proizvođača hrane za životinje, kupila je Veterinarski zavod Subotica krajem prošle godine.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
















