Izvor: Radio 021, 10.Sep.2014, 13:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Subotica: Preko 700.000 dinara za sanaciju kuća
Subotičko Gradsko veće odobrilo je 713.650 dinara iz stalne budžetske rezerve za pomoć građanima za sanaciju štete na stambenim objektima koji su oštećeni usled elementarne nepogode, odnosno jake kiše koja je zadesila Suboticu 5. avgusta ove godine.
Korisnike pomoći, kao i vrstu potrebnih roba i usluga koje će se pribavljati iz ovih sredstava, određuje Izveštaj o šteti na stambenim objektima koji je sačinila Komisija za procenu štete.
U obrazloženju ovog rešenja >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << usvojenog na sednici veća podseća se da je jaka kiša 5. avgusta prouzrokovala izlivanje atmosferskih voda, a koje su u određenim područjima grada prouzrokovale poplave stambenih objekata.
Gradski štab za vanredne situacije, na sednici održanoj dana dan nakon nevremena, konstatovao je da je došlo do izlivanja kanalizacione mreže što je izazvalo poplave u pojedinim stambenim objektima.
Pogledaj vesti o: Subotica













