Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Feb.2019, 13:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Studentska izložba na Građevinskom fakultetu u Subotici
Na Građevinskom fakultetu u Subotici otvorena je Četvrta izložba studentskih radova. Izložba daje uvid u to kako studenti razmišljaju o modernom dizajnu i o rešavanju aktuelnih arhitektonsko-građevinskih problema.
Miljan Vezman, student treće godine Građevinskog fakulteta, na smeru Arhitektonsko inženjerstvo, na izložbi je predstavio svoj rad koji se odnosi na projektovanje jedne porodične kuće. Svojim modernim dizajnom i savremenim arhitektonskim rešenjima, kuća >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << nudi luksuz i svu komociju življenja u takvom objektu.
"Težio sam ka savremenijoj arhitekturi, jer mislim da treba pratiti savremenije trendove i ono što se u svetu radi. Takođe sam težio ka tome dag a predstavim na malo drugačiji način, na plakatima, jer mislim da je ta vizualizacija veoma značajna kada su u pitanju sami projekti", objašnjava Miljan Vezmar.
Četvrta izložba studentskih radova predstavlja izbor najboljih projektnih rešenja, koji se mogu primeniti u praksi. Teme su se odnosile na rešavanje aktuelnih arhitektonsko-građevinskih problema, ali i savremeni pogled na unutrašnje uređenje objekata, dizajniranjem modernog enterijera.
"Studenti su radove pripremali za svoje predmete, a mi smo odabrali najbolje radove. To je sve u cilju podsticanja njihovog zalaganja. Ovo je svečani način da se predstavi njihov rad, ali istovremeno da se predstavi i rad profesora koji su uključeni u sve to", kaže Viktorija Aladžić, šef katedre modula Arhitektonsko inženjerstvo.
"Želimo da studente uvedemo u takmičarski duh, pobednički duh, da bi se sutra mnogo lakše snašli u životu, u praksi. Ove izložbe njima mnogo pomažu za njihove reference i sazrevanje, kao budući mladi inženjeri sa Građevinskog fakulteta u celoj ovoj državi, ali i van nje, gde se na žalost zapošljavaju, od Aljaske do severa Rusije", ističe Miroslav Bešević, dekan Građevinskog fakulteta Subotica.
Četvrtu izložbu studentskih radova na Građevinskom fakultetu u Subotici, svi zainteresovani mogu da pogledaju u narednih godinu dana.
Pogledaj vesti o: Subotica
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...










