Izvor: Blic, 29.Nov.2016, 17:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nudili za 2.000 evra posao u nepostojećem Kulturnom centru
Policija u Subotici je podnela krivične prijave Osnovnom javnom tužilaštvu protiv tri osobe zbog sumnje da su izvršile više krivičnih dela prevare i stekle protivpravnu imovinsku korist od oko 3,3 miliona dinara.
Osumnjičeni se terete da su prošle i 2014. godine lažnim oglašavanjem i predstavljanjem doveli u zabludu 13 osoba iz Subotice nudeći im zapošljavanje u Kulturnom centru koje bi trebalo da otvore u gradu i deo je Ministarstva kulture Srbije. Oštećeni su za >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << obuke i licence koje su im navodno bile potrebne za dalji rad bili u obavezi da uplate po 2.000 evra.
Pošto se sumnja da ima više oštećenih građana policija ih poziva da se jave u Policijsku upravu.
"Blic" je o ovom slučaju pisao pre šest meseci i tada su u Ministarstvu kulture demantovali da imaju bilo kakvu saradnju sa UG „Sub-media“ koje je najavljivalo otvaranje Kulturnog centra. Među građanima koji su dobili ponudu da se zaposle bila je i A. M. iz Čantavira koja u izjavi za "Blic" rekla da joj je poznanik ponudio da se pridruži projektu, ali da su joj neophodne licence koje mora da plati.
- Rekao mi je da imaju podršku Ministarstva kulture i da je mala licenca 2.000, a velika 3.000 evra. Bila sam na porođajnom, a pošto sam ranije radila u osnovnoj školi odlučila sam da se ne vratim u školu i isplatila sam novac. Održano je nekoliko sastanaka i pokazali su nam prostor sa tvrdnjom da će u njemu biti kancelarije – rekla je A. M. kojoj je bila obećana mesečna zarada od 66.300 dinara.
Pogledaj vesti o: Subotica




