Nedostaje 85.000 evra za Sandrino novo srce

Izvor: Blic, 19.Jan.2014, 13:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nedostaje 85.000 evra za Sandrino novo srce

Sandri Svorcan (23) iz Subotice potrebna je hitna transplantacija srca, a da bi dospela na listu čekanja AKH klinike u Beču, nedostaje 85.000 evra. Sandra Svorcan sa roditeljima

Sandra je rođena sa srčanom manom, operisana je u Beogradu 1994, kasnije joj je ugrađen pejsmejker, a zatim je rađena zamena tog uređaja umesto koga sada ima defibrilator.

Svorcanovi su uspeli da sakupe 35.000 evra, ali tek kada 120.000 evra bude uplaćeno na bolnički račun, moći će >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da se nadaju pozivu iz Beča.

Račun za Sandru

Novac za transplantaciju srca Sandre Svorcan može da se uplati na dinarski ili devizni račun Komercijalne banke Srbija, na ime Brale Svorcan: 205-9011004192677-97 ili RS35205903102034152797

- Do 2010. nisam pila lekove, prognoze su bile optimistične. Počela sam da kašljem i bilo mi je sve gore. Otekla sam i lekari u Beogradu su izbacili ogromne količine vode iz mene. Lečili su me u Kliničkom centru, gde je utvrđeno je da mi je srčani mišić oslabio, da ne može da ojača i da je neophodna transplantacija srca - kaže Sandra Svorcan.

Prijatelji održali nekoliko humanitarnih koncerata

Takve operacije tada nisu rađene u Srbiji, niti je postojala mogućnost da Sandra bude operisana u inostranstvu, ali je po savetu doktorice Dimitre Kalinovske poslala dokumentaciju u Beč gde je na prvim konsultacijama bila pre godinu i po dana. Lekari su je odbili uz obrazloženje da postoje teži slučajevi od njenog.

- Nedavno su počele tegobe, otiče mi stomak i jetra. Bez lekova ne mogu. Ponovo smo poslali nalaze u Beč i pre mesec dana su konstatovali da moram hitno na transplantaciju srca. Uvek sam bila optimista. Zahvaljujući prijateljima i dobrim sugrađanima, u Subotici je održano nekoliko humanitarnih susreta za mene – kaže Sandra koja je posle srednje Ekonomske škole upisala fakultet, ali je zbog bolesti morala da napusti studije.

Rada i Brale Svorcan, Sandrini roditelji, privatni preduzetnici, u višegodišnjoj borbi za ćerkin život zakucali su na vrata mnogih institucija i fondova u Srbiji, ali konkretne pomoći do sada nije bilo.

- Imamo još jednu ćerku Nedu i nas četvoro smo oduvek bili kao jedno. Nadam se da ima dovoljno dobrih ljudi koji će nam pomoći u borbi za Sandrin život i olakšati joj put do novog srca - neutešna je Sandrina majka Rada.

Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Subotica

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.