Izvor: BKTV News, 19.Okt.2014, 14:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NAPAD MOLOTOVLJEVIM KOKTELOM: Zapaljena vrata džamije u Subotici!
Jutros oko pola četiri, za sada nepoznati počinioci, pokušali su da zapale vrata džamije u Subotici, rekao je imam te džamije Selmo Dreković.
Dreković je rekao da su, za sada nepoznata lica bacila su molotovljev koktel ili sličnu napravu na jedna od vrata džamije „Muhadžir“ u Subotici i načinila štetu.
Nije došlo do širenja požara, ali su na vratima vidljivi tragovi paljevine. Drugi objekti džamije nisu bili predmet napada.
“Ja sam trenutno >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << siguran, zbog toga što imam poverenje u policijske organe koji će preduzeti sve neophodne mere”, rekao je Dreković novinarima, dodavši da su nakon incidenta nadležni organi obavili uviđaj i započeli istragu.
On je naveo da će više informacija o događaju dati poglavar Islamske zajednice u Srbiji, muftija Mevlud efendija Dudić, čiji se dolazak u Suboticu očekuje tokom dana.
Dreković je rekao da je ovo prvi incident u poslednjih nekoliko dana, odnosno nakon utakmice Srbija – Albanija i svega što je pratilo taj prekinuti susret, ali napomenuo da je džamija u Subotici i ranije bila na meti vandala koji su po njoj pisali grafite, a koje su kasnije uklanjani.
Mešihat traži da se nađu krivci napada na džamiju
Mešihat Islamske zajednice u Srbiji najoštrije je osudio noćašnji napad Molotovljevim koktelom na džamiju u Subotici i zatražio da se pronađu krivci i nalogodavci.
Prilikom napada na džamiju, požar je izazvao znatna oštećenja na pomoćnom ulazu objekta, a Mešihat izražava zabrinutost za verske objekte i muslimane zbog činjenice da su izloženi ovakvim napadima.
Kako se navodi u saopštenju, Mešihat zahteva od svih nadležnih organa da preduzmu sve što je potrebno kako bi se krivci napada na džamiju i njihovi nalogodavci priveli pravdi.
Mešihat traži od svih državnih organa i drugih odgovornih da ulože dodatne napore na promeni ambijenta u Srbiji, posebno u odnosu na islam, muslimane i Islamsku zajednicu, dodaje se u saopštenju Informativne službe Mešihata.
Izvor: tanjug.rs
The post NAPAD MOLOTOVLJEVIM KOKTELOM: Zapaljena vrata džamije u Subotici! appeared first on BK Televizija - BKTV News - Telefakt.
Pogledaj vesti o: Subotica




