Izvor: Kurir, 21.Okt.2010, 00:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KUĆA VOJINA ĐORĐEVIĆA NA NOVOJ AUKCIJI
SUBOTICA - Kuća Vojina Đorđevića u subotičkom naselju Mali Bajmok ponovo će se naći na aukciji, posle neuspele prodaje na osnovu zahteva poverilaca, saznaje B92.
Međutim, cena od skoro pola miliona evra, na koliko je kuća prvobitno procenjena, sigurno će biti promenjena.
Kuća Vojina Đorđevića data je na prodaju kako bi se nakon stečaja Podruma Palić namirili poverioci: banke “Inteza” i >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << “Kredi agrikol” i kompanija ASAP iz Beograda.
Kuća od oko 650 kvadrata, do pre nekoliko dana vredela je skoro pola miliona evra. Ipak, na licitaciji polovinom avgusta niko nije želeo da da tolike pare.
Zbog toga će biti zakazana nova prodaja, ali sa umanjenom cenom. Kako saznajemo, početna cena će biti drugačija - zbog promene situacije na tržištu i vrednosti dinara, odnosno evra.
“Sud je jednim rešenjem odlučio o žalbama izvršnih založnih dužnika, Vojina, Stojana i Živojina Đorđevića, i trećeg lica Slavice Đorđević. Po žalbi izvršnih založnih dužnika prvostepeno rešenje je ukinuto i predmet vraćen prvostepenom sudu na ponovni postupak sa uputstvom za postupanje”, objašnjava sekretarka Višeg suda u Subotici Jelena Bogovac-Zelić.
Kuća Vojina Đorđevića otišla je ”na doboš“ nakon stečaja Podruma Palić, kako bi se namirili poverioci.
Ovo, nekada ugledno, uspešno i profitabilno preduzeće, ušlo je u gubitke i dugovanja nakon što ga je preuzeo Vojin Đorđević. Pre privatizacije, zapošljavalo je 350 radnika, dok je u trenutku proglašenja bankrotstva, 18. aprila 2008. godine, na spisku zaposlenih bila 51 osoba. Danas, tamo je svega petoro radnika.




