Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Jun.2017, 12:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rašković Ivić: Đukanoviću ukinuti poslanički imunitet
Šefica poslaničke grupe Nova Srbije - Pokret za spas Srbije Sanda Rašković Ivić smatra da bi poslaniku SNS Vladimiru Đukanoviću trebalo ukinuti poslanički imunitet, jer je na tvitovao da bi "nagradio batinaše".
Đukanović je inače napisao: "Lično ću se založiti da momci koji su sprečili provokatore na našem skupu da izazovu incident, u stranci budu pohvaljeni i nagrađeni".
Rašković >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Ivić je ocenila da je takva izjava poslanika "sramota i uvod u čist fašizam".
Navela je da time zapravo predsedniku nemačkog Bundestaga Norbertu Lamertu, koji se danas obraća u Skupštini Srbije, skreće pažnju da bi "kao Nemac morao da ima specijalan senzibilitet za metode koje koristi predsednik države i njegova SNS".
Ona je dodala da takve reči ruše demokratiju u Srbiji, te da od predsedništva SNS i predsednika partije očekuje da osude Đukanovićevu izjavu.
Navodeći da od lidera SNS očekuje da osudi ponašanje "svojih pretorijanaca i ljudi u crnom", ona je dodala da od MUP-a očekuje da reaguje i kazni počinioce koji su maltretirali novinare i građane.
Poslanik Đorđe Vukanović ocenio je da je Đukanovićev tvit pohvala nasilju, pa je upitao predsednika SNS i rukovodstvo poslaničkog kluba da li oni stoje iza takve izjave, dodajući da je svima u interesu da se nasilje osudi.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
"Đukanoviću ukinuti poslanički imunitet zbog tvita"
Izvor: B92, 15.Jun.2017
Beograd -- Šefica poslaničke grupe Nova Srbije-Pokret za spas Srbije Sanda Rašković Ivić kaže da bi poslaniku SNS Vladimiru Đukanoviću trebalo ukinuti poslanički imunitet..Kako navodi, Đukanovižu treba ukinuti imunitet jer je tvitovao da bi "nagradio batinaše"...Đukanović je inače napisao:...






