O vraćanju mandata tek za mesec dana

Izvor: TvojPortal.com, 17.Avg.2011, 00:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

O vraćanju mandata tek za mesec dana

Dnevnik.rs KULA: Sednica Skupštine opštine Kula nije juče održana, jer se u sali pojavilo samo 13 odbornika lokalnog parlamenta od ukupno 37. Na dnevnom redu 29. sednice bila je samo jedna tačka, vezana za odluku Ustavnog suda o vraćanju mandata odbornicima kojima su 2008. godine oduzeti manadati kada su iz Srpske radikalne stranke prešli u Srpsku naprednu stranku.


S obzirom na to da se 24 >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << odbornika većinom iz vladajuće koalicije DS-DSS-SVM i opozicione SRS nisu pojavili, predsednik SO Kula Željko Kovač zakazao je narednu sednicu za 16. septembar. Time će zakonski rok za sprovođenje Odluke Ustavnog suda biti prekoračen za više od mesec dana.
Odbornici koji su prisustvovali jučerašnjoj sednici uglavnom se slažu da se u ovom slučaju radi o političkom dogovoru. Odbornik SPS-a Čedomir Rašković kaže da je u pitanju odugovlačenje i izbegavanje ispunjenja obaveza SO Kula.
- Većina odbornika nije ušla u skupštinsku salu i time su uskratili kvorum na sednici, iako su bili ispred sale. Nije mi jasno što se izbegava sprovođenje odluke. Niko ne zna kome bi se priklonili vraćeni odbornici, ali je evidentno da oni ne bi ugrozili vladajuću koaliciju - rekao je Rašković.
Ovom gestom vladajuća koalicija i SRS su praktično pokazali da su u koaliciji jer inače, ne bi izostali sa sednice, smatra Velibor Milojičić, koji je od skora odbornik Ujedinjenih regiona Srbije:
- Predsednik SO Kula je narednu sednicu zakazao tek za mesec dana čime je po mom mišljenju zloupotrebio svoj položaj i pokazao da nema nameru da sprovede Odluku Ustavnog suda u delo - kazao je Milojičić. Odbornik Slobodne Srbije Hercen Radonjić Keka kaže da se sada potvrdilo da su bili u pravu oni koji su smatrali da ne treba oduzimati mandate odbornicima.
- Ova Odluka suda znači da odbornici kojima su oduzeti mandati nikada nisu ni prestajali da budu odbornici kulskog parlamenta. DS i DSS se sada sa radikalima organizuju na krajnje kriminalan način i uporno izbegavaju da sprovedu zakonske odluke - smatra Hercen Radonjić.
Iz odborničkih grupa DS i SRS nisu želeli da komentarišu jučerašnja zbivanja u lokalnom parlamentu, jedino se od odbornika Demokratske stranke moglo čuti da ih niko nije pozvao na prozivku iako su stajali u hodniku ispred skupštinske sale što je predsednik SO Kula Željko Kovač negirao istakavši da je on pozvao sve odbornike da uđu.
M. Keković
Šest odbornika čeka odluku
Po odluci Ustavnog suda Srbije u odborničkim klupama bi se ponovo našli Milan Subotić, Marija Šepinski, Marina Isakov, Darjana Komazec, Dušan Pjevač i Branka Milović. Sa druge strane, bez mandata bi ostali tri odbornika SRS, kao i tri bivša radikala koji su, u međuvremenu, prešli u druge stranke odnosno dva iz DSS i jedan iz koalicije SPS–JS.

so kula

Nastavak na TvojPortal.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TvojPortal.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TvojPortal.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.