Izvor: B92, 13.Nov.2018, 11:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Hvala Grčkoj što ne menja stav o Kosovu"
Beograd -- Predsednik SNS Aleksandar Vučić zahvalio lideru grčke Nove demokratije Kirijakosu Micotakisu na podršci i potvrdi da se pozicija Grčke u vezi KiM neće menjati.
Vučić je na zajedničkoj pres konferenciji u sedištu SNS rekao da je upoznao predsednika Nove demokratije u vezi sa odlukom Prištine o podizanju taksi na uvoz robe iz Srbije.
Predsednik SNS Aleksandar Vučić >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zahvalio se danas na podršci koju Grčka i Nova demokratija daju Srbiji u procesu evropskih integracija, a posebno je uputio zahvalnost premijeru Aleksisu Ciprasu na stavu da Grčka neće menjati svoju poziciju u odnosu na pitanje KiM.
Vučić je na zajedničkoj pres konferenciji sa liderom ND Kirijakosom Micotrakisom rekao da je sa grčkim gostom razgovarao o saradnji dve zemlje i dve partije koje su članice EPP bloka.
Micotakisa je, kaže, zamolio da koliko je moguće učini da Srbija bude još snažnije i bolje primećena u evropskim krugovima. "Srpski i grčki narod vezuje iskreno prijateljstvo i emocionalna povezanost", istakao je Vučić na zajedničkoj konferenciji za novinare ali i podvukao da je potrebno i da konkretizujemo što više te odnose, u infrastrukturnim projektaima, kao što je pruga Beograd - Solun, investicijama, privrednoj saradnji...
Naveo je i da je Micotakisa zamolio da nam pomogne i u nekim drugim konkretnim stvarima, a Srbiji veoma bitnim, kao što je glasanje u Interpolu, a kazao je i da je gosta iz Grčke inforamisao i o jednostranim potezima Prištine i nepoštovanju Cefta sporazuma, koji je potpisan još pre 12 godina.
Kako je rekao, to je učinio ne želeći da traži od Atine da arbitrira u tome, ali da skrene pažnju na odnos koji Priština ima ne samo prema Beogradui nego i prema svima drugima.
Govoreći o odnosima dve stranke, Vučić je rekao da su se dogovorili kako i na koji način da u svim forumima EPP podržavaju jedna drugu i kako da još više osnaže svoje veze.
Vučić je upozorio na smanjen broj investitora iz Grčke u jednom ranijem periodu i dodao da će se izraditi poseban program za invetitore iz te zemlje. "Nemamo tako dobrih i iskrenih prijatelja kao što je Grčka i uveren sam da ćemo biti isto tako bliski ili još bliži u budućnosti" rekao je Vučić.
(UŽIVO) Predsednik Vučić se sastao sa kolegom Micotakisom iz Grčke: Nema promene odluke o Kosovu! Puna podrška Srbiji! (VIDEO)
Izvor: SrbijaDanas.com, 13.Nov.2018
Predsednik Srpske napredne stranke bio je na sastanku sa svojim kolegom iz grčke stranke Nova demokratija





