Izvor: B92, 18.Mar.2015, 22:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DS: SNS pregovara samo iz opozicije
Aleksandra Jerkov iz DS-a rekla je za B92 da je SNS zalaže za dogovore između vlasti i opozicije samo u slučaju kada je u opoziciji, što je slučaj u Vojvodini.
Govoreći o jučerašnjem glasanju u Skupštini Vojvodine o novim pokrajinskim simbolima Aleksandar Martinović iz SNS-a je naveo da je Demokratska stranka pokazala da joj se ne može verovati.
"Situacija u Vojvodini pokazuje da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ne samo da je vlast DS nelegimitma, već je ta stranka pokazala da njoj ne može da se veruje i da nije državotvorna stranka već autonomaška", rekao je Martinović.
Jerkov je objasnila da je poslanička grupa DS donela odluku da je pre usvajanja novih simbola potrebna rasprava.
"Taj čitav proces oko usvajanja paralelnih simbola Vojvodine išao je pod pritiskom SNS koja se zalaže za dogovor između vlasti i opozicije. SNS se za takav dogovor zalaže samo onda kada je u opoziciji. Nije tajna da DS nije bila oduševljena time. Poslanička grupa je donela odluku da je potrebna šira javna rasprava o simbolima",
"Zašto to niste rekli na kolegijumu, već posle sat vremena?“, prekinuo je pitanjem Martinović.
"Ne funkcioniše svaka stranka po "tišina tamo" principu. Naša stranka je donela odluku da je potrebno mišljenje šire i stručne javnosti i uzdržala se od glasanja", odgovorila mu je Jerkov.
Martinović je govorio i o mitingu Srpske napredne stranke koji treba da se održi u novom Sadu rekavši da će to biti "miting podrške premijeru i Vladi u celini", dodavši da je Novi Sad tradicionalno i po rezultatima izbora pokazao da je SNS dobila najveću podršku naroda, a DS najmanju podršku te je vlada koju vodi Pajtić nelegetimna".
Jerkov je o izbornim rezultatima rekla da vlada Demokratske stranke nema šest odsto podrške kako navode iz SNS već je u vlasti sa 56 mandata, dok je želja SNS da sa 24 mandata napravi većinu.






