Izvor: Politika, 22.Mar.2008, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezdi bodovi, Kruševljanima spektakl
Jestrović presudio golom u 47. minutu. – Napredak – Crvena Zvezda 0:1 (0:0)
KRUŠEVAC – Fudbaleri Crvene zvezde i Napretka, uz podrku više od deset hiljada navijača na stadionu Mladost, nadmetali su se u izvanrednom fudbalskom ambijentu, ali su sva tri boda, na osnovu jednog pogotka, osvojili „crveno-beli” iz Beograda. Napredak, koja se bori da zadrži status superligaša, od prvog momenta igrao je otvoreno sa željom da postigne gol, ipak nije uspeo da >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << zatrese mrežu gostiju i osvoji makar bod.
Prvu šansu za gol imali su gosti, kada je Koroman, sa dvadesetak metara izvanredno šutirao kao golu Stamenkovića gotovo po zemlji, ali je kruševački golman uhvatio loptu. Minut kasnije uzvratio je Gajić iz Napretka, ali gola nije bilo. Nastavilo se žustro, pa je samo dva minuta kasnije raspoloženi Jestrović sa ivice šesnaesterca uputio loptu ka golu Napretka, koja je fijuknula koji centimetar iznad prečke. Onda se, u 20 minutu ukazala šansa Napretku Šljivić, nije uspeo da stigne loptu koju je propustio Ibrahima. U 28. minutu ponovo se istakao golman Napretka, kada je izboksovao loptu koju je Milijaš odlično ubacio sa kornera. Dobar udarac ka golu domaćina uputio je Jestrović i u 41. minutu, ali zamalo preko gola.
Tek što je sudija pookazao da će se igrati pet minuta produžetaka, jer su navijači ubacili letke na teren, veliku šansu za Napredak je imao mladi Pavlović. On je glavom uputio snažan, ali i neprecizan udarac ka golu Ranđelovića. Bila je to, šansa, kakva se ne propušta... Zato je, samo dva minuta kasnije, usledila brza akcija gostiju. Koroman se izborio u blizini šesnaesterca Napretka za loptu i dobacio je Jestroviću, koji je snažno šutirao ka golu i zatresao mrežu nemoćnog Ranđelovića.
U nastavku Napredak je pokušavao da izjednači, a Crvena zvezda da poveća vođstvo. U 89. minutu u kaznenom prostoru Napretka neko je oborio Jestrovića, ali je sudija bio blizu i pokazao da se igra nastavi.
Trener Napretka Nikolić je posle utakmice čestitao pobednicima i izrazio uverenje da će planirani bod njegova ekipa morati da uzme nekoj drugoj ekipi kako bi se uspešno borila u nastavku prvenstva.
– Moji igrači su se, ipak, malo uplašili od Crvene zvezde, mada su pružili solidnu partiju. Naravno da nismo zadovoljni ovim rezultatom, ali publika je uživala u igri obe ekipe, a Napredak je pokazao da zaslužuje status superligaša, – rekao je trener Napretka Nikolić.
I trener Crvene Zvezde Aleksandar Janković imao je reči hvale za ekipu domaćina:
– Igrači Napretka su se svojski borili. Čestitam ekipi domaćina i još više publici i organizatoru na sjajnom fudbalskom ambijentu. Ovako treba da izgleda srpski fudbalski ambijent, – rekao je Janković.
STADION: Mladost. GLEDALACA: 10.000. SUDIJA: Boško Jovanetić – Užice. STRELAC: Nenad Jestrović (U 47). ŽUTI KARTONI: Jevđović, Šljivić i Babić (Napredak).
NAPREDAK: Stamenković 6, Babić 5 (od 45. Dunjić 5,5), Branković 6,5 , Đorđević 6, Gogić 6, Mijatović 7, Pavlović 5,5, Šljivić 5,,5, Jevđović5,5, Gajić 5,5 (Binić od 80. -), Petronijević 5,5 (Tintor od 74 - ).
CRVENA ZVEZDA: Ranđelović 7, Anđelković 7, Milijaš 7, Koroman 7 (Burzanović od 90..) Tričkovski 6,5 (Blažić od 81 -), Tomović 6,5 (Tutorić od 90 -), Ibrahima 7, Ninkov 6,5, Milovanović 7, Kastiljo 7, Jestrović 8.
IGRAČ UTAKMICE: Nenad Jestrović (Crvena zvezda).
R. Stanković
[objavljeno: 23/03/2008]














