Izvor: Press, 20.Maj.2010, 23:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezda slavila u Čikagu, sledeći je Pari Sen Žermen!
Fudbaleri Crvene zvezde igraće u finalu turnira u Čikagu protiv Pari Sen Žermena, pošto su u polufinalu pobedili poljsku Legiju rezultatom 1:0. Strelac jedinog gola za naš tim bio je Miloš Trifunović u 75. minutu utakmice
Što zbog činjenice da je nekoliko standardnih prvotimaca ostalo u Beogradu, što zbog želje da isproba rezerviste, trener Ratko Dostanić je na teren izveo kombinovani tim: Bajković, Mikić, Đorđević, Vilotić, >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << S. Reljić, Savio, Nikolić, Jeremić, Trifunović, Perović i Subašić. U igru su ulazili još Lazović, Mugoša, Savić, Stamenković i Bogdanović. Zvezda je veći deo meča bila dominantna na terenu i propustila priliku da protivnika pobedi znatno ubedljivije. Dostanić je želeo pre svega da se zahvali navijačima, kojih je na tribinama bilo oko 7.000.
- Čikago nam služi za ukazivanje šanse nekima, koje nisam video tokom sezone. O detaljima njihove igre neću sada ali moram da znam na koga mogu da računam na leto. Zaista je sjajno imati ovakve navijače i drago mi je da smo im ulepšali veče i ovaj turnir. Trudićemo se da ih obradujemo još jednom - rekao je Dostanić.
Da je, po povratku sa pozajmice iz Kine zimus, nepotrebno zapostavljen u timu, pokazao je brzonogi Branimir Subašić. Iskusni napadač je od starta bio u timu i iako nije postigao gol, jasno je da će za njega morati da se nađe mesto u narednom periodu.
Meč sa Poljacima su obeležili brojni sukobi između fudbalera dva tima, a Zvezdin golman Bajković je dobio crveni karton zbog koškanja sa protivničkim igračem. Zbog toga je zaradio kritike trenera Ratka Dostanića.
- Ne dopada mi se čarka sa Legijinim igračima na kraju meča. To je jedina mrlja na ovoj utakmici - rekao je Dostanić.
Finalni duel sa Parižanima, koji su identičnim rezultatom slavili protiv domaćina Čikago Fejera zakazano je za subotu u 21 čas po lokalnom vremenu, tj. 3 časa iza ponoći po našem. Napad Francuza predvodi legendarni srpski as Mateja Kežman.



















