Izvor: Sportske.net, 26.Jan.2020, 18:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda ''iz 2 u 1'', rezervisti popravili utisak (video)

Imaće Dejan Stanković šta da kaže svijim igračima posle današnjeg meča.

Fudbaleri Crvene zvezde danas su imali prvu proveru po dolasku u turski Belek.

Rival im je bila poljska Arka iz Gdinje, a Zvezda je slavila sa 3:2.

Trener Dejan Stanković se odlučio da od prvog minuta na teren pošalje ovaj sastav:

Borjan, Gajić, Degenek, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Milunović, Rodić, Vulić, Ivanić, Ben, Garsija, Krstović, Pavkov.

Na vođstvo crveno-belih čekalo se 15 minuta, a onda se posle Vulićevog kornera Miloš Degenek najbolje snašao u gužvi pred golom rivala.

Potom je Ben imao odličnu priliku koju nije iskoristio, mogla je Zvezda tada da duplira prednost, a onda je usledio period bolje igre Poljaka.

Vršili su presing na poslednju liniju Crvene zvezde i taj pritisak je doneo rezultat za njihov tim.

U 25. minutu Zbožen je posle kornera ostao usamljen na prvoj stativi i bez problema savladao Borjana.

Pred sam kraj poluvremena, mladi Zvezdin napadač Nikola Krstović naivno je skrivio penal, koji je Borjan uspeo da odbrani nešto kasnije, ali na odbijenu loptu Serarens je najbrže reagovao i prosledio u mrežu.

Bio je besan Borjan na svoje saigrače zbog loše reakcije u ovoj situaviji i to je bilo poslednje što se videlo u prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu, Zvezda je izašla u izmenjenom sastavu:

Vasiljević, Gobeljić, Babić, Pankov, Petrović, Nikolić, Simić, Vukanović, Gavrić, Tomane, Boaći.

Ta postava je popravila ukupan utisak i uspela da napravi preokret.

Zvezda je izjednačila ponovo posle kornera, uz dosta sreće, jer je lopta pogodila jednog od igrača Arke i završila u mreži. Bio je to 62. minut meča, a preokret i pobedu u ovom meču doneo je Aleksa Vukanović.

Tomane je iznudio jedanaesterac, šut Boaćija sa bele tačke odbranio je golman Arke, a Vukanović je odbijenu loptu prosledio u mrežu - 3:2.

Slična situacija kao kod drugog gola Arke.

Do kraja Zvezda je kontrolisala dešavanja na terenu, Poljaci, za koje je nastupio i bivši fudbaler Partizana Nemanja Mihajlović, nisu uspeli ozbiljnije da priprete.