Zvezda i Radnički u baražu za LŠ

Izvor: RTS, 19.Okt.2014, 14:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda i Radnički u baražu za LŠ

Pro Reko savladao Crvenu zvezdu 17:6, Padnički bolji od Posilipa. Oba naša tima igraće baraž za LŠ. Zagorčić novi trener Donjeg Srema. Ančeloti želeo Džerarda u Milanu. Vlasti u Maroku saopštile da ostaju domaćini Kupa afričkih nacija. Lampard ne putuje u Moskvu.

Pratite nas na Fejsbuku i Tviteru

17.00 - Trener madridskog Reala Karlo Ančeloti rekao da je u vreme kada >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je vodio Milan želeo da dovede kapitena Liverpula Stivena Džerarda, ali da je to bilo nemoguće zato što je previše vezan za engleski klub.

Italijanski stručnjak je vodio Milan od 2001. do 2009. godine i osvojio jednu titulu Serije A, dve Lige šampiona, nacionalni kup, Superkup Italije, dva UEFA Superkupa i Svetsko klupsko prvenstvo, ali da žali što Džerarda nije upario sa Andreom Pirlom u veznom redu "rosonera".

Želeo sam da ga dovedem u Milan, ali je njegova veza sa Liverpulom neraskidiva. Stiven je vođa, veliki borac i vrhunski igrač, koji je najvažnija ličnost u istoriji Liverpula, nešto slično kao Paolo Maldini u Milanu. On je jedan od onih fudbalera koje sam želeo da treniram, rekao je Ančeloti za engleski San.

Džerard je celu karijeru proveo u Liverpulu, odigrao je 678 utakmica i postigao 176 golova.

Sa "crvenima" je osvojio Ligu šampiona, UEFA kup, Superkup Evrope, dva FA kupa, tri Liga kupa i Komjuniti šild.

14.20 - Fudbalski klub Donji Srem saopštio je da je da je novi trener vojvođanskog superligaša Zlatomir Zagoričić, koji će na tom mestu zameniti Nenada Vanića.

Kako se navodi na zvaničnom sajtu kluba, rukovodstvo Donjeg Srema je posle poraza na svom terenu od Mladosti iz Lučana (2:1) odlučilo da smeni Vanića i dovede nekadašnjeg reprezentativca Bugarske.

Zagorčić je za nacionalni tim Bugarske sakupio 23 utakmice, a tokom trenerske karijere vodio je Vojvodinu i Liteks.

On će debitovati na meču protiv Crvene zvezde u Beogradu naredne subote

13.50 - Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca plasirali su se u baraž za Ligu šampiona kao prvoplasirana ekipa D grupe kvalifikacija, pošto su u trećem kolu pobedili italijanski Posilipo sa 9:5 (1:3, 3:1, 1:0, 4:1).

Iako je Kragujevčanima bio dovoljan remi za prvo mesto, savladali su slavni italijanski tim i obezbedili lakšeg rivala u narednoj rundi.

Najefikasniji igrač na meču bio je Miloš Miličić sa tri gola, Marko Ćuk je dao dva, dok se kod gostiju Aleksandar Radović dva puta upisao u listu strelaca.

Radnički je pre Posilipa savladao Solnok (12:10) i turski Juzme (18:3).

13.20 - Fudbaleri madridskog Atletika pobedili su na svom terenu ekipu Epanjol sa 2:0 u osmom kolu španske Primere.

Golove za ekipu trenera Dijega Simeonea postigli su Portugalac Tijago u 43. i Mario Suarez u 71. minutu.

Atletiko se nakon poraza od Valensije (3:1) u prošlom kolu vratio na pobednički kolosek, a pobeda je mogla da bude ubedljivija da je napadač Mario Mandžukić iskoristio nekoliko dobrih šansi.

12.40 - Vaterpolisti Crvene zvezde izgubili su od italijanskog Pro Reka sa 17:6 (5:1, 4:1, 4:2, 4:2) u trećem kolu A grupe kvalifikacija za Ligu šampiona, koji se igra u nemačkom Hanoveru.

Izabranicima trenera Dejana Savića prolaz u baraž za Ligu šampiona zavisio je od meča između Hanovera i Spartaka iz Volgograda. Meč je dobila ruska ekipa i tako se stvorio krug u kojem su crveno-beli imali najbolju gol razliku.

Crveno-beli su prethodno poraženi od domaćina (11:10), dok su pobedili Spartak iz Volgograda (14:4) i obezbedili plasman u Evrokup.

12.00 - Italijanski fudbalski klub Kjevo otpustio je trenera Eugenija Korinija nakon serije loših rezultata.

Tim iz Verone ni šestu utakmicu u nizu nije uspeo da ostvari trijumf, pošto je poražen u Rimu od Rome sa 3:0.

Nekadašnji fudbaler Kjeva drugi put će napustiti klupu tog tima, iako je nedavno potpisao trogodišnji ugovor.

Kako mediji na Apeninima prenose, novi trener tima bi trebalo da bude doskorašnji strateg Katanije Rolando Maran.

Kjevo posle sedam kola Serije A ima četiri boda i nalazi se 17. mestu na tabeli.

10.20 - Fudbaler Mančester Sitija Frenk Lampard propustiće utakmicu protiv moskovskog CSKA u Ligi šampiona zbog povrede.

Engleski vezista je povredio butni mišić na jučerašnjem meču protiv Totenhema (4:1), posle čega ga je u 28. minutu zamenio Fernandinjo.

Frenk je oštetio butni mišić, a lekarski pregled će ustanoviti koliko će biti van terena. Skoro sigurno mogu da kažem da neće igrati u Rusiji, rekao je Pelegrini za Skaj Sport.

Utakmica trećeg kola E grupe Lige šampiona između CSKA i Mančester Sitija igra se u utorak od 18 sati u Moskvi.

Lampard je ove sezone odigrao šest utakmica i postigao četiri gola, a nedavno je doneo bod "građanima" u meču protiv svog bivšeg kluba (1:1).

8.20 - Marokanske vlasti saopštile su sinoć da ostaju domaćini Kupa afričkih nacija 2015. godine, demantujući glasine da je ta zemlja odustala od organizovanja tog najvećeg sportskog događaja u Africi.

"Maroko je i dalje čvrsto uveren da će biti domaćin sledećeg izdanja Kupa afričkih nacija", saopštilo je marokansko Ministarstvo sporta i omladine.

Dodaje da je Maroko tražio odlaganje prvenstva, predviđenog u januaru, "iz veoma jasnog i preciznog razloga - brzog i zabrinjavajućeg širena epidemije ebole", od koje je umrlo više od 4.500 ljudi u zapadnoj Africi.

Maroko je naveo da će "sve biti odlučeno da sastanku Afričke fudbalske konfederacije (CAF) 2. i 3. novembra" i dodao da je tražio odlaganje Kupa za jun 2015. godine ali da istovremeno intenzivno radi na organizovanju prvenstva.

CAF je prošle nedelje zatražio od Južne Afrike i Gane da odgovore da li su u mogućnosti da u kratkom roku pripreme organizaciju Kupa afričkih nacija u slučaju da Maroko odustane.

Južna Afrika je odmah odgovorila da neće organizovazi Kup i da ostaje pri stavu da CAF treba o tome da raspravi s Marokom.
Pogledaj vesti o: Fudbal

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Zagorčić novi trener Donjeg Srema

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Okt.2014

Fudbalski klub Donji Srem saopštio je danas da je da je novi trener vojvođanskog superligaša Zlatomir Zagoričić, koji će na tom mestu zameniti Nenada Vanića...Kako se navodi na zvaničnom sajtu kluba, rukovodstvo Donjeg Srema je posle poraza na svom terenu od Mladosti iz Lučana (2:1) odlučilo...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Promena u Sremu: Vanić smenjen pred Zvezdu, tim vodi Zagorčić

Izvor: Sportal.rs, 19.Okt.2014

Promena na klupi Donjeg Srema iz Pećinaca. Posle poraza od Mladosti iz Lučana rukovodstvo kluba zahvalilo se na saradnji Nenadu Vaniću, a naslednik je Zlatomir Zagorčić. Umesto pomoćnika Igora Vučkovića stiže Zoltan Sabo, dok će Vladimir Jocić, u nastavku sezone, raditi sa omladinskim pogonom...Moglo...

Nastavak na Sportal.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.