Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Dec.2016, 11:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zmajevo: Staza zdravlja pored Jegričke
Park prirode i reka Jegrička je zaštićeno područje koje se prostire kroz selo Zmajevo, a na priobalju ove reke je nedavno napravljena "Staza zdravlja".
U Zmajevu je promovisana prva faza radova na "Stazi zdravlja" pored reke Jegričke. Dvesta devedeset metara uređenog prostora se nalazi u samom centru Zmajeva, iza mesne zajednice i predškolske ustanove i meštanima je već postala redovna trasa za šetanje.
Staza je napravljena isključivo od prirodnih materijala >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kako se ne bi narušavao ekosistem, a prilikom izrade se vodilo računa o očuvanju autohtonih vrsta ovog zaštićenog parka prirode i edukaciji lokalnog stanovništva o njegovom značaju.
"JVP "Vode Vojvodine", kao upravljač, će u saradnji sa pokrajinskim sekretarijatom za zaštitu prirode i urediti priobalje pored staze. Što znači da ćemo postaviti informativne table, postavićemo klupe i određena odmorišta kako bi lokalno stanovništvo što duže boravilo na ovoj stazi", kaže Milanka Mišković, šef odeljenja za upravljanje zaštićenim područjem JVP "Vode Vojvodine".
"Zaista smo u saradnji sa "Vodama Vojvodine" negde rešili i želeli da kroz ovaj jedan primer pokažemo svima, dakle, i stanovnicima Zmajeva, a i svima koji dođu u Zmajevo da ovaj prostor zaista može biti jedan od najlepših delova u Zmajevu", dodaje Duško Ćutilo, član Opštinskog veća.
Za sledeću godinu je u planu pravljenje staze uz drugu obalu čime bi se zaokružila još jedna celina uređenog priobalja reke Jegričke u Zmajevu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...




