Zmajevi odbranili krov, junak je Aleksa Janković

Izvor: B92, 05.Jun.2020, 21:59

"Zmajevi" odbranili "krov", junak je Aleksa Janković

Fudbaleri Voždovca upisali su drugi uzastopni trijumf posle nastavka Linglong Superlige Srbije.

Popularni "zmajevi" su na svom stadionu u Zaplenjskoj bili bolji od Napretka iz Kruševca minimalnim rezultatom – 1:0 (0:0).

Jedini gol na utakmici postigao je mladi 20-godišnji Aleksa Janković u 75. minutu.

Posle uvodnih 15 minuta ispitivanja snaga, prvo uzbuđenje priredio je Stefan Hajdin koji je pokušao da ugrozi golmana Kordića sa distance, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali bezuspešno jer je šutirao pravo u čuvara mreže.

Do kraja poluvremena iz slobodnog udarca pokušao je Nikola Mikić, pa još jednom Hajdin sa distance, ali se rezultat nije menjao.

Najbolju šansu na meču u 48. minutu nije iskoristio Filip Stuparević koji je centaršut Mikića sa desne strane poslao tik pored desne stative gola Kruševljana.

Mreža gostiju konačno se zatresla u 75. minutu. Jovan Nišić je asistirao, a Janković pogodio metu za konačnih 1:0.

Voždovac je drugim vezanim trijumfom stigao do sedme pozicije i 41 osvojenog boda, dok je napredak ostao 12. sa 27 bodova.