Zlatić šampion Evrope!

Izvor: B92, 22.Feb.2009, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zlatić šampion Evrope!

Užičanin Andrija Zlatić osvojio je titulu šampiona u gađanju vazdušnim pištoljem na Evropskom šampionatu u Pragu.

On je ostvario rezultat 684,6 (586) krugova, pa je tako pomogao našoj reprezentaciji (Zlatić 586, Dimitrije Grgić 575, Damir Mikec 573) da u ekipnoj konkurenciji u ovoj disciplini stigne do srebrne medalje.

Zlatić je u finale ušao kao prvoplasirani sa rezultatom koji je za krug manji od državnog rekorda. U finalu je imao jedan loš >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pogodak od 8,8, ali je ipak izdržao nalet Italijana Maura Badaračija i za 0,3 kruga sačuvao zlatnu medalju.

Zlatič je 1997. godine bio juniorski vicešampion Evrope sa MK pištoljem u Sofiji, 1998. godine se okitio sa tri juniorske šampionske titule – dve evropske u Talinu vazdušnim i Kopenhagenu MK pištolje i potom MK pištoljem na šampionatu sveta u Barseloni. Seniorski vicešampion sveta vazdušnim pištoljem postao je 2002. godine u Lahtiju, što mu je i donelo vizu za Olimpijske igre 2004. godine u Atini.

Rezultati, vazdušni pištolj, seniori: 1. Andrija Zlatić (Srbija) 684,6, 2. Mauro Badarači (Italija) 684, 3, 3. Vladimir Isakov (Italija) 683, 5....17. Dimitrije Grgić (Srbija) 575, 28. Damir Mikec (Srbija) 573.

Vazdušni pištolj, ekipno: 1. Slovačka 1.738, 2. Srbija 1.734, 3. Ukrajina 1.732.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.