Izvor: MozzartSport.com, 28.Apr.2021, 21:35

Živ je Bešiktaš i hita ka tituli

Pobeda crno-belih u Rizeu – 3:2

Četiri godine čeka Bešiktaš na 16. titulu u istoriji i na pravom je putu da je osvoji. Dele ga još četiri koraka.

Zebnja se uvukla u dušu navijača crno-belih kada su vezali dva remija, kada im je Fener prišao da im duva za vrat, ali Bešiktaš je ponovo živ i ponovo pobeđuje. Nakon trijumfa nad Kajzerijem u prethodnom kolu (3:1), ekipa Sergena Jaljčina uzela je tri velika boda na gostovanju Rizeu, kojima je sačuvala >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << rastojanje u odnosu na Fenerbahče – 3:2.

Više od same pobede plenio je način kako je Bešiktaš odigrao utakmicu. Bilo je to autoritativno izdanje, demonstracija sile, a golovi su samo stizali. Pored tri priznata, crno-beli su postigli i dva poništena, jedan je bio delo raspoloženog za igru Adema Ljajića.

Međutim, umalo je sav taj sjajni nastup otišao dođavola u poslednjih pet minuta. Potpuno odsustvo koncentracije, verovatno opuštanje zbog verovanja da je utakmica rešena, tek Rize je sa dva gola u tri minuta uneo potpunu pometnju u sudijsku nadoknadu.

Izdržao je gost iz Istanbula, sačuvao pobedu i nastavlja da vodi trku za titulu.

Drhtali su i navijači Galatasaraja. Minuti su delili njihov klub od definitivnog ispadanja iz šampionske trke. Mada su i ovako Lavovima šanse dosta tanke.

Konja se odlično branila u Istanbulu, poklekla je tek u 87. minutu. Klub za koji igra Marko Jevtović (presedeo meč na klupi) sada je u problemu, jer je ovo šesta uzastopna utakmica bez pobede i tone na tabeli ka opasnoj zoni.

TURSKA 1 - 38. KOLO