Izvor: RTS, 23.Sep.2022, 12:51

Žiru nadomak Anrijevog rekorda

Iskusni napadač Francuske je pored asistencije Mbapeu postigao i gol kojim je zapečatio pobedu protiv Austrije. Tim pogotkom Žiru se približio Anriju koji nosi naslov najboljeg strelca "trikolora" u istoriji te reprezentacije.
Žiruov nastup protiv Austrije bio je 112. u dresu Francuske, a u 65. minutu je postigao drugi gol na meču. 

Olivije Žiru je tim golom ubeležio 49. pogotka za francusku reprezentaciju i sada mu nedostaju >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << još dva kako bi izjednačio rekord Tjerija Anrija, a tri gola da preuzme status najboljeg strelca u istoriji reprezentativnog fudbala Francuske.
U prilog ovom podatku ide i to da je iskusni golgeter postao najstariji igrač koji je postigao gol za "trikolore", sa bezmalo 36 godina. 
Fudbaleri Francuske pobedili su reprezentaciju Austrije rezultatom 2:0 u grupi 1 A Lige nacija. Prvi gol za trikolore postigao je Kilijan Mbape u 56. minutu, da bi deset minuta kasnije konačan rezultat utakmice postavio Olivije Žiru nakon dobrog centaršuta Antoana Grizmana.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.