Žiru kralj peterca, ali Politano i Rasparodi super golovima doneli bod Napoliju VIDEO

Izvor: B92, 29.Okt.2023, 23:43

Napoli i Milan odigrali su jedan od dva derbija u 10. kolu Serije A, ali nije bilo pobednika.

Podno Vezuva je ključalo, viđena su četiri gola, još nekoliko odličnih prilika, ali je na kraju bilo nerešeno, 2:2 (0:2).

Ispostavilo se još jednom da je napadač Milana Olivije Žiru "kralj peterca", njegova dva gola glavom donela su prednost Milanu na poluvremenu, ali šampion se probudio u nastavku.

Prvo je Žiru u 22. minutu glavom uz malo sreće uspeo da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pošalje loptu u mrežu Napolija za 0:1.

A onda devet minuta kasnije, opet sjajna reakcija Francuza posle centaršuta sa desne strane.

Skok u gužvi pred golom, trzaj glavom i mreža se zatresla po drugi put.

Trebalo je Napoliju dosta snage da reaguje na ovaj izazov, ali ispeo je.

Mateo Politano, koji je u prvom poluvremenu propustio veliku priliku u 27. minutu, iskupio se za to na briljantan način.

Poput nekada Maradone, divna solo akcija sa desne strane, sjajno je prebacio sebi loptu pored dvojice igrača i potom poslao loptu pod prečku - 1:2.

Samo 13. minuta kasnije, još jedan prelep pogodak prvaka Italije.

Bio je to slobodan udarac za Napoli na nekih 20 metara po sredini.

Đakomo Raspadori je sjajno izveo prekid, pogodio levu stranu gola Milana i raspalio slavlje na tribinama.

Morao je Napoli da se brani u finišu pošto je Nejtan u 89. minutu dodbio drugi žuti karton, pa je do kraja igrao sa desetocom.

Ogromnu šansu da pobedu donese Milanu imao je Davide Kalabrija u prvom minutu nadoknade prvog dela, ali je za malo bio neprecizan, pa je ostalo 2:2.