Izvor: B92, 28.Dec.2023, 10:40
Zimski klasik – počinje turneja Četiri skakaonice
Kvalifikacionim skokovima u četvrtak počinje novogodišnja turneja "Četiri skakaonice".
Jedan od najpopularnijih sportskih događaja u ovo doba godine tradicionalno počinje u nemačkom Obersdorfu.
Prvi tamičarski dan je u petak, 29. decembra, a potom prvog dana Nove godine sledi Garmiš-Partenkirhen.
Potom se turneja seli u Austrliju, treća stanica je Insbruk 3. januara, završava se 6. u Bišofshofenu.
Nakon četiri takmičenje u novoj sezoni, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u finskoj Ruki, norveškom Lilehameru, nemačkom Klingentalu i švajcarskom Engelbergu, vodeći u generalnom plasmanu Svetskog kupa je Austrijanac Štefan Kraft.
Iza njega sledi popriličn izjednačen nemački trio Andreas Velinger, Pijus Paške i Karl Gajger.
Branilac titule, Norvežanin Halvor Egner Granerud, koji je prošle sezone pobedio na tri od četiri skakaonice, trenutno je tek 13. u SK.
Kraft je ostvario dvostruku pobedu na premijeri sezone u Ruki, a potom je dominirao i drugog vikenda u Lilehameru.
Gajger je uzvratio dvostrukom pobedom u Klingentalu, da bi u generalnoj probi za novogodišnju turneju u Engelbergu Kraft slavio još jednom, a na vrh podijuma se popeo i 33-godišnji Paške, prvi put u karijeri.
Iako je snežna lavina ugrozila održavanje turneje, sva četiri takmičenja su dobila zeleno svetlo za početak 72. izdanja.
Čak i Bišofshoven gde je lavina pre nedelju dana uplašila sve i prizvela dodatni posao.
Šteta naneta skakalištu je sanirana, a zona doskoka je već pokrivena snegom.
Tokom poslednjih nekoliko dana je oko 120 ljudi radilo dan i noć da se problemi otklone.
Ostalo je samo da uživamo u zimskom klasiku.
Oberstdorf
28. decembar 16.30 kvalifikacije
29. decembar 17.15 skokovi
Garmiš-Partenkirhen
31. decembar 13.45 kvalifikacije
1. januar 14.00 skokovi
Insbruk
2. januar 13.30 kvalifikacije
3. januar 13.30 skokovi
Bišofshofen
5. januar 16.30 kvalifikacije
6. januar 16.30 skokovi
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.






