Zimonjić i Nestor u finalu Toronta

Izvor: B92, 27.Jul.2008, 03:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zimonjić i Nestor u finalu Toronta

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor plasirali su se u finale turnira Masters serije u Torontu.

Oni su u polufinalu savladali Lukasa Dlouhog i Leandera Paesa u dva seta 6:3, 7:6. Njihovi protivnici u borbi za četvrtu titulu ove sezone biće bolji iz duela braće Majka i Boba Brajana i kombinacije Harli - Ker. Zimonjić i Nestor su eliminisali Dlouhog i Paesa i u polufinalu Vimbldona pre nešto manje od mesec dana i kasnije osvojili trofej. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Meč u Torontu je bio na kratko prekinut zbog kiše pri rezultatu 5:3 u prvom setu za srpsko-kanadsku kombinaciju, koja je pokazala dominaciju i u nastavku meča.

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor su ove sezone već osvojili tri turnira (Hamburg, Stela Artoa i Vimbldon), a ukoliko trijumfuju i u Torontu imaće trofeje sa takmičenja na tri različite podloge.

Nagradni fond turnira u Torontu je 2.615.000 dolara, a pobednici u konkurenciji parova dobijaju 130.000. dolara.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.