Izvor: RTS, 21.Jan.2021, 21:06

Zenit odbio nalet Efesa i zabeležio pobedu

Košarkaši Zenita savladali su u Sankt Petersburgu Efes rezultatom 85:78 u meču 21. kola Evrolige.
Dva različita poluvremena prvo je pripalo domaćinu, drugo Efesu. Zenit je na poluvremenu imao 23 poena prednosti. Turci su u nastavku polako topili prednost, da bi u poslednju četvrtinu ušli sa jednocifrenim zaostatkom.

Sredinom poslednje deonice prišli su na minus pet, međutim >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << za više nisu imali snage. Tačnije Zenit je uspeo da odbije nalet protivnika i stigne do zaslužene pobede, 13. u sezoni.

Zenit je odlično rasporedio košgeterski učinak Vil je postigao 14 poena, Holins i Pangos po 13, Zubkov 12, a Gudaitis 11. Efes su predvodili Vasilije Micić sa 23 peona i Larkin sa 20.
U narednom kolu Zenit gostuje u Barseloni, a Efes dočekuje Crvenu zvezdu.