Izvor: Sportske.net, 29.Dec.2015, 21:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zašto je Higinsova trojka sa pola posebna? (video)
Prvotimac moskovskog CSKA Kori Higins uradio je nešto što na košarkaškim terenima viđamo sve češće ali je njegova trojka sa pola terena u nečemu posebna.
Košarkaši moskovskog CSKA poraženi su na startu TOP 16 faze Evrolige od gradskog rivala Himkija rezultatom 91:89.
Pitanje pobednika rešavano je u poslednjim sekundama meča pošto >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << je Aleksej Šved doneo prednost domaćima koja je ostala na sanzi nakon promašaja Miloša Teodosića.
Jedan od najboljih poteza na meču viđen je u poslednjoj sekundi druge četvrtine kada je prvotimac CSKA Kori Higins pogodio trojku sa pola terena.
Premda takve poteze sve češće viđamo na utakmicama vrhunskog nivoa, ova trojka sa pola bila je posebna po tome što je Kori Higins bukvalno šutirao iz mesta.
Kada pogledate usporeni snimak shvatićete da je Higins zauzeo šuterski stav kao da se nalazi na liniji 6.75 i pogodio bez ikakvih problema.
Cory Higgins beats the halftime buzzer with a three from beyond midcourt! @chiggins11 @CSKABasketball #KHICSK https://t.co/FdEPNqPvhj
— Euroleague TV (@EuroleagueTV) December 29, 2015
(VIDEO) SPEKTAKULARNO: Pogledajte pogodak košarkaša CSKA sa pola terena
Izvor: Kurir, 29.Dec.2015
Amerikanac iz CSKA Kori Higins dao je koš sa polovine terena na meču Evrolige sa Himkijem...Higins je bio precizan u poslednjem trenutku prvog poluvremena za ubedljivo vođstvo svog tima na gostovanju u Podmoskovlju - 51:41...Međutim, "armejci" su na kraju izgubili utakmicu prvog kola TOP 16 faze...





