Izvor: MozzartSport.com, 11.Jul.2020, 21:51

Zaniolo pogodio posle sedam meseci, Roma ne odustaje u Evrope (VIDEO)

Rimljani slavili u Breši - 3:0

Teška povreda kolena je definitivno iza jednog od najtalentovanijih igrača Italije. Nikolo Zaniolo je postigao prvi gol posle sedam meseci pauze i potvrdio večerašnje slavlje Vučice u Breši, koje je ekipu Paula Fonseke zadržalo na putu ka Ligi Evrope - 3:0 (0:0).

Zaniolo se na terenu našao u 66. minutu, umesto Lorenca Pelegrinija, a potom je osam minuta kasnije na prilično efektan način krunisao kontranapad >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << svog tima i pravovremeno dodavanje Dijega Perotija.

Vučica je bila dominantan faktor na terenu, ali je trenutak utakmice bio korner za goste u 48. minutu. Tada se na pravom mestu našao Federiko Facio, kome je lopta pala pred noge. Usledio je udarac i intervencija Lorenca Andrenačija, ali je lopta prešla preko gol-linije. Važan trenutak na ovom meču doživeo je i Nikola Kalinić, koji je uspeo da iskontroliše odličnu loptu Karlesa Pereza i postigne svoj treći gol u ovoj sezoni.

Roma je sa ovom pobedom, pobegla na pet bodova udaljenosti od sedmoplasiranog Milana, a tri od šestoplasiranog Napolija. Ova dva tima će se sutra sastati na San Paolu.