Zakuvalo se u Španiji - Barsa OPET nije pobedila

Izvor: Mondo, 02.Dec.2017, 16:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U sjajnom meču na Nou Kampu, Barselona - Selta 2:2. Gosti propustili šansu i da osvoje sva tri boda.

Remi sa Valensijom u gostima, pa remi i sa Seltom kod kuće.

Lionel Mesi vuče sam Barselonu ove sezone, ali je očigledno da će mu za titulu biti potrebna podrška. I to hitno!

BARSELONA - SELTA 2:2 (1:1)

U uzbudljivom meču na Nou Kampu dokazano je da su Katalonci ipak ranjivi i kod kuće i da ipak neće >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << imati tako miran put ka tituli.

Selta je kaznila propuste "Blaugrane" u 20. minutu, golom Jaga Aspasa, na šta je usledio kontraudar i preokret domaćih, pogocima Lionela Mesija u 22. minutu i Luisa Suareza u 62. Međutim, konačan rezultat ipak je postavio Maksi Gomez, u 70. minutu, upravo na Aspasovu asistenciju.

Pretili su i jedni i drugi do kraja, "napadali" pobedu, ali nove promene nije bilo, iako je Danac Pione Sisto u finišu istrčao na zicer "jedan na jedan" sa Ter Štegenom. Golman Katalonaca ipak ostao priseban i nije dozvolio rivalu da kazni promašaje i pogođene stative Mesija i Pkiea.

Barselona je do uzastopnih remija u prošlom i ovom kolu ostvarila 11 pobeda u 12 kola, ali će Valensija u nedelju na terenu Hetafea imati novu priliku da se primakne na dva poena zaostatka za ekipom Ernesta Valverdea. Takođe, Atletiko i Real mogli bi već do ove večeri da priđu lideru na šest poena minusa.