Zakazana prva prekogranična trka u skijanju

Izvor: B92, 01.Okt.2021, 23:36

Zakazana prva prekogranična trka u skijanju

Prva prekogranična trka Svetskog kupa u skijanju biće održana sledeće sezone, sa početkom u Švajcarskoj i završetkom u Italiji.

Trke spusta i superveleslaloma u obe konkurencije vozile bi se na čuvenoj planini Materhorn, odmah posle otvaranja sezone u austrijskom Zeldenu.

Stazu je trasirao olimpijski šampion u spustu iz 2010. godine Švajcarac Didije Defago, a lokalni organizatori rekli su da se nadaju da će biti najduži spust od pet kilometara, pa bi vožnja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mogla da traje blizu dva minuta i 45 sekundi.

"Veoma sam uzbuđen što prihvatamo ideje koje pokreću naš sport i nude nove mogućnosti", rekao je predsednik FIS-a Johan Eliaš.

Dodavanje u raspored brzinskih disciplina ima za cilj da se ispune zahtevi skijaša, koji su tražili uravnotežen raspored.

Poslednjih godina Veliki kristalni globus u Svetskom kupu osvajali su sportisti, koji dominiraju u slalomu i veleslalomu.

Nova sezona Svetskog kupa počinje 23. oktobra veleslalomskom trkom za skijašice, u Zeldenu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.