Za pamćenje: Od 3:0 do 3:4 – spektakularna pobeda Verone

Izvor: B92, 05.Dec.2021, 17:56

Fudbaleri Venecije poraženi su od Verone na svom stadionu rezultatom 4:3, u utakmici 16. kola italijanske Serije A.

Sjajna fudbalska predstava viđena je u Veneciji gde su domaći fudbaleri igrali sa Helas Veronom, a meč se završio rezultatom 4:3 za goste.

Da spektakl bude još veći, postarao se Pjetro Ćekaroni koji je u 63. minutu zbog igranja rukom dobio direktan crveni karton.

Verovali ili ne, Venecija je prokockala velikih 3:0, vođstvo koje su stekli >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << još u prvom poluvremenu zahvaljujući golovima Čekaronija u 12. minutu, Črnigoja u 19. i Henrija u 27. minutu.

Potom je Verona smanjila na 3:1 u 52. minutu autogolom Henrija, da bi posle igranja rukom Čekaronija jedanaesterac u gol pretvorio Kaprari u 65. minutu, a za 3:3 postarao se Đovani Simoene.

Sin Dijega Simeonea je bio i heroj ovog meča, pošto je u 85. minutu postigao i četvrti gol na meču i Veroni doneo pobedu rezultatom 4:3.