Izvor: B92, 24.Nov.2013, 23:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Za dom spremni" i u Splitu
Bura oko Josipa Šimunića se ne stišava, a poruke i postupci podrške sve su češći.
Na meču hrvatskog šampionata između Hajduka i Osijeka u Splitu navijači su orkestrirano navijali ustaškim pozdravom "Za dom spremni".
Sa severne tribine navijačka grupa Torcida krenula bi "Za dom", a sa istoka bi odgovarali "Spremni". Na to je aplaudirala i 'civilna' publika sa zapadne tribine, a čula se i nažalost dobro poznata "hajmo ustaše".
Fejsbuk grupa podrške >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Šimuniću dostigla je skoro 150 hiljada članova.
Šimunića, koji je ustaškim pozdravom proslavljao plasman na Svetsko prvenstvo, podržao je i HNS, koji je saopštio da je fudbaler pogrešio, ali da su u Savezu šokirani hajkom na njega.




