Izvor: B92, 29.Okt.2014, 11:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
WC: Rusi iz orbite predstavili logo
Fudbalski savez Rusije predstavio je na svečanosti u Moskvi logo Svetskog prvenstva koji će biti organizovan 2018. godine u 11 gradova Rusije.
Na svečanosti je bio veliki broj značajnih ljudi iz sveta fudbala, a među njima su se našli predsednik FIFA Sep Blater i nekadašnji najbolji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << igrač sveta Fabio Kanavaro.
Svečanost je održan ispred zgrade čuvenog Boljšoj Teatra, a najspektakulraniji momenat desio se u trenutku kada je i zvanično predstavljen logo Mundijala – od strane astronauta iz zemljine orbite.
Mečevi Svetskog kupa u Rusiji igraće se u 11 gradova, a pored Moske, koja 'učestvuje' sa dva stadiona, na listi se nalaze još Sankt Petersburg, Soči, Kazanj, Saransk, Kaliningrad, Volgograd, Rostov, Nižnji Novgorod, Jekaterinburg i Samara.
Predsednik Rusije Vladimir Putin rekao je da će Mundijal doneti boljitak u sve sfere života, kao što je bio slučaj i sa nedavnim ZOI u Sočiju, kao i da je očekivani budžet organizacije preko 15 milijardi dolara.
.





