Vujošević poziva publiku

Izvor: RTS, 27.Okt.2012, 20:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vujošević poziva publiku

Crno-bele u nedelju očekuje derbi meč sa Radničkim u šetom kolu Jadranske lige. Strateg Partizana Duško Vujošević pozvao je navijače da dođu u Pionir i pomognu klubu u ovom važnom duelu. Meč se igra od 19 sati.

Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević rekao je danas da je Radnički iz Kragujevca protivnik za svaki respekt i pozvao publiku da pomogne crno-belima u derbi meču šestog kola Jadranske lige.

"Pozivam publiku da u još većem broj dođe u >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Pionir, da ih bude više nego na prethodnim utakmicama kada su u zavidnom broju ispunili halu i pomognu nam u ovoj izuzetno važnoj i teškoj utakmici. Radnički je ozbiljan protivnik, koji je to postao tokom nekoliko prethodnih sezona, a ove godine ga je podržao i Dinkić. Imaju ozbiljan projekat koji ne žali truda ni sredstava da napravi dobar rezultat", rekao je Vujošević.

On je ponovio da Partizan ima tim koji može od svakoga da izgubi, ali i svakoga da pobedi, što je karakteristika mladih ekipa.

"Pojedinci zaboravljaju da je Partizan najmlađa ekipa koja je igrala Evroligu u istoriji, da je to ekipa koja radi u veoma teškim finansijskim uslovima i hteli bi da nametnu obavezu kao da smo mi neki drugi klub koji je državni projekat", dodao je Vujošević.

Tešku utakmicu u nedelju očekuju i centri kluba iz Humske Dejan Musli i Đorđe Gagić.

"Moramo što pre da se psihološki vratimo posle teškog poraza u Viljnusu protiv Lijetuvosa. U nedelju nas očekuje derbi kola. Radnički će u Beograd doći sigurno sa velikom ambicijom da proba da dobije utakmicu, ali mi igramo na domaćem terenu, pred svojom publikom i nadam se da ćemo upisati još jednu pobedu u ABA ligi, istakao je Musli.

Ekipa Partizana nalazi se na drugom mestu na tabeli sa skorom 4-1, dok su Kragujevčani na osmom mestu sa učinkom 2-3.

"Očekuje nas veoma težak meč. Mogu da obećam da ćemo se boriti, dati sve od sebe, a već je poznato da mi u svakoj utakmici idemo na pobedu", zaključio je Gagić.

Utakmica Partizan - Radnički na programu je sutra od 19 sati u dvorani Pionir.
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.