Izvor: Blic, 30.Mar.2014, 16:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vujošević: Nećemo bežati od Zvezde, neće biti lako sa Cedevitom
Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević rekao je da bi više voleo da u polufinalu završnog turnira ABA lige igra protiv Cedevite nego protiv Crvene zvezde.
"Osnovna ambicija je da sledeće godine igramo Evroligu i to ćemo lakše ostvariti ako budemo treći na tabeli. Zvezda će kao prvoplasirana izabrati da organizuje završni turnir, igraće >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << se u Beogradu i prema pravilima, ako uplati 150.000 evra, imaće 95 odsto ulaznica za svoje navijače, tako da je bolje da igramo sa Cedevitom u polufinalu nego sa Zvezdom", rekao je Vujošević.
U svom izlaganju, koje je trajalo više od sat i po vremena, Vujošević je rekao da njegova ekipa neće bežati od protivnika.
"Neće biti ni najmanje lako sa Cedevitom, a nećemo bežati ni od Crvene zvezde", dodao je on.
Košarkaši Partizana u ponedeljak od 20.45 u hali Pionir igraju protiv Cedevite, utakmicu poslednjeg 26. kola Jadranske lige. Crno-belima je potrebna pobeda kako bi obezbedili treće mesto, a taj plasman mogla bi da im donese i Crvena zvezda, ako u nedelju pobedi Cibonu. Zvezda je prva, Cedevita druga na tabeli, a Cibona četvrta.
Na završnom turniru, u polufinalu igraće prvoplasirana ekipa protiv četvrtog tima i drugi protiv trećeg. Finalisti fajnal-fora igraće u Evroligi sledeće sezone.
Vujošević je rekao da se nada da će u utakmici sa Cedevitom "sve biti regularno", jer bi za ljude koji vode regionalno takmičenje "najkomotnije bilo da u Evroligu odu jedan srpski i jedan hrvatski klub".
"Zvezdina pobeda bi praktično devalvirala vrednost naše utakmice sa Cedevitom, ali Zvezda gleda svoja posla. Čekaju Uniks u sredu (u Evrokupu) i u duel sa Cibonom će svesno ili nesvesno imati određene kalkulacije", naveo je Vujošević.
Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Večiti derbi, Zvezda - Partizan
Vujošević: Ne mrzim Zvezdu, Čović i ja smo trenirali zajedno
Izvor: Blic, 30.Mar.2014
Trener Partizana Duško Vujošević je uoči meča poslednjeg kola ABA lige sa Cedevitom (ponedeljak, 20:45) opširno govorio o njegovom sukobu sa predsednikom Crvene zvezde Nebojšom Čovićem i posebno istakao da u tome nema ničega ličnog..."Trenirali smo zajedno u pionirima Partizana, nismo imali...






