Vučinić: Vreme je za osvetu

Izvor: B92, 31.Mar.2008, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučinić: Vreme je za "osvetu"



Crnogorski fudbaler Mirko Vučinić, koji će na prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona sa Mančester junajtedom zameniti povredjenog kapitena Rome Frančeska Totija, izjavio je da će taj duel biti prilika da se njegova ekipa revanšira engleskom timu za prošlogodišnji poraz od 1:7.

Toti je na utakmici sa Kaljarijem, koja je završena rezultatom 1:1, povredio butni mišić. Kapitena će zameniti Vučinić, koji je sa četiri postignuta gola najbolji strelac >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Rome u Ligi šampiona. Vučinić nije igrao za reprezentaciju na prošlonedeljnoj prijateljskoj utakmici sa Norveškom, a odmarao je i u duelu sa Kaljarijem.

"Nemam nikakvih fizičkih problema i srećan sam što sam u mogućnosti da igram protiv ekipe koja nam je prošle godine dala sedam golova. Sada imamo šansu za osvetu. Kada igrate velike utakmice protiv prestižnih protivnika, ne možete izaći na teren, a da niste 100 odsto spremni", rekao je Vučinić.

Napadač Rome je u prošlogodišnjem četvrtfinalnom okršaju dve ekipe postigao pobedonosni pogodak u prvoj utakmici, kada je Roma pobedila sa 2:1. Mančester junajted se osvetio na revanš utakmici.

Roma i Mančester junajted ove sezone su bili u istoj grupi u prvoj fazi takmičenja u Ligi šampiona, a sutrašnja utakmica biće njihov peti susret za godinu dana.

Prošlogodišnje susrete dve ekipe u Rimu obeležili su i sukobi navijača, pa će italijanska i engleska policija saradjivati u pokušaju da spreče nerede.

Utakmici će prisustvovati i predsednik UEFA Mišel Platini, a pominje se i mogućnost da Rim, ako se neredi ponove, izgubi organizaciju finala Lige šampiona 2009. godine.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Runi: Rim će videti Brazilce sa Ostrva

Izvor: Blic, 01.Apr.2008, 08:37

Isti protivnici, ista runda, isto takmičenje i različite želje: Mančester se sprema da ove sezone završi još jedan uspešan posao u Italiji, dok Roma traži osvetu za prošlogodšinju blamažu u četvrtfinalu Lige šampiona (1:2, 7:1). Bez povređenog kapitena Frančeska Totija Rimljane večeras...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.