Vučica se namučila protiv Đenove, minimalac Napolija

Izvor: RTS, 17.Dec.2018, 00:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Vučica" se namučila protiv Đenove, minimalac Napolija

Fudbaleri Rome savladali su Đenovu sa 3:2 u poslednjem meču 16. kola Serije A.
Gosti su u Rimu stigli do prednosti golom Pjonteka u 17. minutu, posle katastrofalne greške golmana Olsena.

Hijemark je šutirao sa distance, golman Rome je imao lak posao, ali mu je lopta prošla kroz ruke i noge, a na nju natrčao Poljak i smestio loptu u mrežu.
Federiko Facio je izjednačio u 31. minutu, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je već dva minuta kasnije Đenova opet povela, golom Hijemarka.
Džastin Klajvert je izjednačio u 45. minutu, a Krsitante postavio konačan rezultat u 59.
Roma je šesta sa  24 boda, dok je Đenova 16, sa 16 osvojenih bodova.
Napoli je imao teško gostovanje Kaljariju i upisao novu pobedu.
Jedini gol, vredan tri boda, postigao je Milik u sudijskoj nadoknadi meča.
SPAL i Kjevo su odigrali meč bez golova - 0:0, Fiorentina je savladala Empoli sa 3:1, Sampdorija je bila bolja od Parme - 2:0, a istim rezultatom je Sasuolo pobedio u gostima Frosinone.