Izvor: RTS, 01.Nov.2020, 23:28

Vratio se - Bejl pogodio za pobedu Totenhema

Fudbaleri Totenhema savladali su Brajton sa 2:1 u meču sedmog kola Premijer lige.
Totenhem je slavio u vrlo čudnom i teškom meču, ali je meč obeležio gol Gereta Bejla.

"Pevci" su poveli posle 13. minuta igre.
Lalana je srušio u skoku Kejna, koji se podmetnuo i dobio faul na ivici kaznenog prostora.
Lalana se začudio zašto je uopšte faul, a potom i nasmejao, kada je VAR pokazao da će biti penal za Totenhem.
Kejn je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sigurno izveo jedanaesterac i doneo Totenhemu prednost.
Ipak, od postignutog gola, ekipa Žozea Morinja je, neobjašnjivo, pala u igri, što je Brajton iskotistio.
Tarik Lampti je u 56. minutu doneo izjednačenje gostima, ali se opet čekala odluka VAR-a.
Delovalo je da je Brajton, pre gola, do lopte došao faulom, ali je arbitar Skot, nakon gledanja snimka, presudio da je bila "čista" igra i da važi gol.
U 70. minutu je u igru ušao Geret Bejl, a tri minuta kasnije doneo bodove Totenhemu.
Reguljon je centrirao, Bejl glavom smešta loptu u mrežu.
Brajton je napadao do kraja, ali je Totenhem, znalački trošio vreme i došao do nova tri boda.
U prvom današnjem meču, Sautempton je savladao Aston Vilu sa 4:3.
U derbiju kolua, najnezanimljivijoj utakmici dana, Arsenal je sa 1:0 savladao Mančester junajted