Voždovcu mali gradski derbi, Rad zakucan za dno tabele

Izvor: Sportski Žurnal, 01.Dec.2013, 15:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rad – Voždovac 0:2 (0:0)
Stadion Obilića na Vračaru. Gledalaca: 500. Sudija: Slobodan Veselinović. Pomoćnici: Dalibor Đurđević i Darko Rasinac.
RAD: Kljajić, Raspopović, Rogač, Urošević, Rodić, Gnjatić, Stanojević, PAvlović, delić, Mihajlović, Đurđević.
VOŽDOVAC: Perić, Jašić, Ćulibrk, Lalić, Đorđević, Micić, Milovanović, Babović, Marušić, Obradović, Veljović.

(FOTO: >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << V. Marković)
U malom gradskom derbiju Voždovac je slavio pobedu protiv Rada, a meč je odlučen na početku drugog poluvremena. U samo dva minuta Zmajevi su dva puta zatresli mrežu Kljajića i zasluženo osvojili sva tri boda.
U 50. minutu, posle gužve u šesnaestercu najbolje se snašao Lalić, koji je doneo vođstvo Voždovcu. Već u sledećem minutu sve je bilo rešeno, Veljović je udarcem sa 18 metara još jednom matirao Kljajića – 0:2.
U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja. Izdvaja se pokušaj Uroša Đurđevića makazicama u 11. minut, posle kojeg je Rad dobio samo korner. Tri minuta kasnije na drugoj strani uzvratio je Obradović udarcem iz daljine, ali nije bio precizan.
Posle dva brza pogotka u drugom poluvremenu Voždovac je zatvorio sve prilaze golu i do kraja je uspeo da sačuva trijumf, kojim je pobegao iz opasne zone, dok je Rad ostao zakucan za dno tabele.
Semafor 14. kola Jelen Super lige:
Rad – Voždovac 0:2 (Lalić 50, Veljović 51)
Javor – Jagodina 0:1 (Pešić 85)
OFK Beograd – Crvena zvezda 1:2 (Čavrić 56 – Mrđa 43, Ninković 80. jedanaesterac)
Radnički 1923 – Novi Pazar 2:0 (Spalević 17. jedanaesterac, Tintor 34)
Partizan – Spartak 2:0 (Jojić 51. jedanaesterac, 60)
Radnički (Niš) – Čukarički 1:0 (Živković 90+4)
Sloboda Point – Donji Srem 0:1 (Zec 63)
Vojvodina – Napredak 3:1 (Kaluđerović 18, Vranješ 21, Alivodić 80 – Gavrić 11)

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.