Izvor: MozzartSport.com, 16.Avg.2020, 22:01

Voša uspela da slomi nezgodne Lučance, Voždovac preokrenuo protiv Rada

Na Karađorđu - 3:0

Mladost je ovu sezonu otvorila sa tri uzastopne pobede, pokazala je da je veoma tvrd orah za favorite Superlige, ali je Vojvodina Nenada Lalatovića na kraju uspela da nađe ključ za bravu Lučanaca i da im nanese prvi ovosezonski poraz - 3:0 (0:0).

Svakako je ovo bio na papiru jedan od najzanimljivijih obračuna, čekali su mnogi da vide da li Voša može da polomi otpor jednog od najprijatnijih iznenađenja na startu šampionata. Mladost >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je čvrst tim, pa zato i ne čudi što je Voša na Karaburmi morala dobro da prolije znoj kako bi izašao na kraj sa Lučancima. Tačnije, da ih načne. Posle toga je išlo sve lakše.

Posle 45 minuta igre nije bilo promene rezultata, a Vojvodina je čekala 70. minut kada je sve krenulo da se otvara domaćunu. Strelac je bio Petar Bojić, a u ovakvom tipu utakmica to je često dovoljno za sva tri boda.

Međutim, to je bio samo početak Voše, a tačku na „i“ postavioli su Saničanin golom u 84. minutu i Đuričin u 87, pa posle toga više nije bilo dileme ko će do bodova na Karađorđu.

Posle ovog meča izabranici Nenada Lalatovića imaj osam bodova i drže deveto mesto, dok Mladost ima devet bodova i peto mesto u džepu, ali ima isti broj bodova i kao trećeplasirani Spartak Ždrepčeva krv. Dodajmo i da sada osim Crvene zvezde nema više ekipa koje su stopostotne, tako da su samo crveno-beli uspeli do sve četiri pobede na startu Superlige.

Šansu da dođe do prve pobede imao je Rad koji je u 1. minutu poveo protiv Voždovca u lokalnom derbiju, ali su gosti do kraja uspeli da preokrenu i golovima Lasickasa (49), Stojčeva (69) i Nišića (88) slave sa ubedljivih 3:1.

Na kraju, dodajmo i da su Metalac i Proleter igrali 1:1. Gosti su poveli u 13. minutu preko Živojinovića, vodili na poluvremenu, ali je Metalac izvukao bod golom Maksimovića u 71. minutu utakmice.