Vojvodina prvi finalista Kupa Srbije

Izvor: Studio B, 06.Apr.2011, 17:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vojvodina prvi finalista Kupa Srbije

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u finale Kupa Srbije, pošto su i u revanš utakmici polufinala u Novom Sadu savladali Slobodu Sevojno sa 1:0.

U prvoj utakmici koja je odigrana 16. marta novosadska ekipa slavila je sa 2:1.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Aleksandar Katai u sedmom minutu, posle centaršuta Vuka Mitoševića iz slobodnog udarca. Najbolju priliku u prvom poluvremenu sloboda je imala u 45. minutu, ali je šut Radana Sunjevarića sa 18 metara završio >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << malo iznad prečke.

Novu dobru priliku za goste propustio je Predrag Lazić u 55. minutu, kada je sa ivice kaznenog prostora šutirao pored desne stative gola Željka Brkića. Najbolju šansu u drugom poluvremenu Vojvodina je imala u 82. minutu preko Brane Ilića koji je izbio sam ispred golmana, koji je odbranio i poslao loptu u korner.

Vojvodina će peti put u klupskoj istoriji igrati u finalu kupa, a "lale" do sada još nisu osvojile ovaj trofej. Finalna utakmica Kupa Srbije igra se 11. maja.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.