Izvor: Blic, 16.Okt.2009, 22:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vlada pomogla Valensiji da izbegne bankrot

Predsednik Valensije Manuel Ljorente izjavio je da bi njegov klub doživeo bankrot da mu regionalna Vlada u avgustu nije odobrila zajam od 74 miliona evra.

"Bez intervencije regionalne Vlade potpuno bi propali i morali bi da se takmičimo u trećoj ligi", priznao je Ljorente.

Španski mediji prenose da Valensija duguje više od 500 miliona evra, da je prošle sezone imala minus od 70 miliona evra, kao i da su zbog lošeg finansijskog stanja obustavljeni radovi na novom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << stadionu.

Zbog velike krize u kojoj se klub nalazi Uprava Valensije razmišlja da proda glavnu zvezdu tima Davida Vilju, za koga su letos odbili ponude Real Madrida i Barselone od 45 miliona evra.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.