Vila ponizila Derbi, gosti uspešni

Izvor: Blic, 12.Apr.2008, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iako se prava uzbuđenja očekuju u nedelju kada igraju konkurenti za titulu uzbuđenja nije nedostajalo ni danas, a pobedu dana ostvarila je Aston vila koja je kao gost sa 6:0 raznela poslednjeplasirani Derbi.

Meč je prelomljen između 25. i 36. minuta kada je golman Roj Kerol tri puta savladan ostavivši tako menadžera Pola Džuela bez pobede i posle 20 utakmica na klupi «ovnova». Na drugoj strani Vila je sve bliža mestu koje će joj obezbediti mesto >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u Kupu UEFA naredne sezone.

Kandidat za četvrto mesto Everton je osvojio bod protiv Birmingema iako je došao u vođstvo preko Leskota 12 minuta pre kraja. Konačnih 1:1 postavio je Mauro Zarate iz slobodnog udarca pet minuta kasnije donevši vredan bod u borbi za opstanak. Liverpul koji ima dva boda viška, imaće priliku da u sutrašnjem duelu protiv Blekburna na Enfildu poveća razliku.

Pretposlednji Fulam je zabeležio prvu pobedu na strani posle 33 susreta i tako produžio nadu za opstanak u Premijer ligi, dok je domaći Reding propustio priliku da «ozbiljnije» umakne ekipama sa dna tabele.