Vest Hem pobedio Liverpul, Sitiju bod

Izvor: Vesti-online.com, 27.Feb.2011, 21:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Liverpul rezultatom 3:1 u utakmici 28. kola Premijer lige Engleske.

Domaćin je igrao mnogo bolje tokom većeg dela meča i zasluženo je stigao do prednosti lepim golom Skota Parkera u 22. minutu. U poslednjim trenucima prvog dela meča Demba Ba je duplirao prednost. Liverpul je šest minuta pre kraja uspeo da smanji prednost preko Glena Džonsona, ali je Karlton Kol u 90. minutu potvrdio trijumf "čekićara".

Vest Hem je tako naneo prvi >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << poraz Liverpulu nakon šest utakmica, u kojima su ostvarili četiri pobede i dva remija. Liverpul je ostao šesti na tabeli sa 39 bodova, dok je Vest Hem skočio dva mesta i trenutno je na 18. poziciji sa 28 bodova.

U drugom meču dana fudbaleri Mančester sitija i Fulama odigrali su nerešeno 1:1 (1:0). Ekipa Roberta Manćinija ovim remijem se praktično oprostila od titule, pošto ima 10 bodova manje od lidera Junajteda koji je u subotu deklasirao Vigan 4:0.

U veoma nezanimljivom prvom poluvmremenu, jedini šut koji je domaćin uputio u gol Marka Švarcera završio je u mreži. Strelac sjajnog gola sa oko 20 metara bio je Mario Baloteli. Samo posle tri minuta u nastavku Fulam je preko Damijena Dafa stigao do izjednačenja i do kraja meča nije bilo golova, ali ni previše šansi za gol. Fulam je još jednom pokazao da je čvrst rival, da teško gubi mečeve, ali i dobija, pošto je u ovoj sezoni čak polovinu mečeva odigrao bez pobednika.

U ponedeljak se sastaju Stouk i Vest Bromvič, a u utorak Čelsi - Birmingem i u londonskom derbiju Totenhem - Arsenal, koji ima četiri boda manje od Junajteda.