Venger brani engleske kolege: Ne dobijaju prilike

Izvor: Mondo, 02.Jan.2017, 16:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Venger brani engleske kolege: Ne dobijaju prilike

Francuz smatra da je previše stranaca u Premijer ligi.

Foto: Guliver/Getty images/Laurence Griffiths

Arsen Venger je podigao glas u odbranu svojih kolega iz Engleske. Naime, Francuz smatra da domaći treneri ne dobijaju dovoljno prilika da vode timove u Premijer ligi.

Zanimljiva izjava, imajući u vidu da je Venger već 20 godina na klupi Arsenala i da, nezvanično, figurira za mesto selektora Engleske.

U najavi utakmice Bornmut >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << - Arsenal (utorak, 20.45), francuski stručnjak je nahvalio kolegu Edija Haua, jer je iskoristio svoju šansu.

Hau je jedan od samo četiri engleska trenera u Premijer ligi. On je pomogao Bornmutu da se ustali u ligi otkako je 2015. godine iz Čempionšipa ušao u elitu.

"Kada sam došao (1996) stranim trenerima nije pružena šansa, tada sam bio jedini. Sada su se stvari preokrenule i engleski treneri ne dobijaju dovoljno prilika. Hau je jedan od suprotnih primera, mlad je i perspektivan, iskoristio je šansu i učvrstio je poziciju kluba kao redovnog premijerligaša. On je primer svim mladim engleskim trenerima da ako dobro rade i ako se probiju kroz klub, mogu da dobiju šansu u Premijer ligi", rekao je Venger za Skaj.

"Čak i u drugoj ligi, ne treba zaboraviti da su tada imali neverovatnu sezonu, postigli su više od 100 olova. Ne samo da su opstali, već imaju i pozitivan stil igre. Zbog toga mu se predviđa svetla budućnost", dodao je francuski trener.

Venger je rekao da želi da njegova ekipa u 2017. ostvari bolje rezultate nego prethodne godine, u kojoj nije osvojila nijedan trofej.

"Razočaran sam jer smo osvojili drugo mesto i nismo uspeli da osvojimo kup koji smo želeli. Uveren sam da je ekipa napredovala u 2016. godini, ali nedovoljno da osvoji titulu, ili da se nađe u borbi za Premijer ligu. Nivo u Premijer ligi je veoma dobar, liga je napeta i teško je u svakoj utakmici. Moramo da napredujemo, a plasirali smo se u nokaut fazu Lige šampiona i još smo u gornjem delu tabele u Premijer ligi", naveo je Venger.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.