Izvor: RTS, 27.Feb.2021, 21:54

Veliki preokret Lajpciga za nastavak potere za Bajernom

Fudbaleri Lajpciga savladali su Menhengladbah 3:2, posle velikog preokreta, čime su nastavili poteru za vodećim Bajernom.
Lajpcig je do novog trijumfa došao u poslednjim minutima meča i prišao je Bajernu na dva boda zaostatka.

Menhengladbah je bio odličan u prvom poluvremenu, a ekipa Marka Rosea stekla je dva gola prednosti preko Hofmana i Tirama.
Ipak, "bikovi" su u nastavku postigli tri pogotka i došli do velikog preokreta. Prvo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << su Nkunku i Poulsen doneli izjednačenje, da bi trijumf Lajpcigu osigurao Norvežanin Sorlot u trećem minutu zaustavnog vremena.
Lajpcig je stigao do 50. boda u takmičenju, samo dva manje od vodećeg Bajerna, koji je danas bio ubedljiv protiv Kelna.
Ekipa Menhengladbaha ostala je na osmom mestu sa 33 boda.