Važna pobeda Šalkea u borbi za vrh Bundeslige

Izvor: B92, 17.Jan.2020, 23:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Šalkea pobedili su Borusiju Menhengladbah 2:0 u 18. kolu Bundeslige.

Domaći fudbaleri do trijmfa su došli u drugom poluvremenu, pošto su mreže tokom prvih 45 minuta mirovale.

Međutim, odmah na startu drugog perioda igre Šalke dolazi do prednosti.

Gregorič je doturio loptu do Serdara, koji je ostao sam na nekih 17 metara i preciznim udarcem pogodio donji desni ugao.

Desetak minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0, a posle asistencije, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Gregorič se upisao u listu strelaca. Rutinski je završio lep kontranapad svog tima i postavio konačan rezultat.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić proveo je svih 90 minuta za pobednički tim.

Šalke je ovim trijumfom došao do 33 boda, koliko ima i trećeplasirani Bajern iz Minhena, dok je Borusija dva mesta iznad sa 35.

U sledećem kolu Šalke gostuje upravo Bavarcima, dok Menš dočekuje Majnc.