Izvor: RTS, 01.Feb.2017, 16:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vanja Milinković Savić potpisao za Torino
Italijanski fudbalski prvoligaš Torino saopštio je da je potpisao ugovor sa srpskim golmanom Vanjom Milinković Savićem, dosadašnjim igračem Lehije iz Gdanjska.
Milinković Savić je brat fudbalera Lacija Sergeja, a u Torino će doći na kraju sezone.
Ovaj 19-godišnjak je svojevremeno bio na meti >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Mančester junajteda, ali nije dobio englesku radnu dozvolu.
U januaru 2016. je došao u Poljsku i tu je izborio mesto u prvom timu.
Torino vodi srpski trener Siniša Mihajlović.
Predsednik kluba Urbano Kairo rekao je da su "bikovi" dugo pratili Milinković Savića.
"Vanja je golman sa izuzetnim fizičkim predispozicijama i prepoznatljivim talentom i jedan je od najuzbudljivijih prospekata u evropskom fudbalu. Jedna od stvari koje ga izdvajaju je osvojena bronza na Evropskom prvenstvu do 19 godina i zlato na Svetskom prvenstvu do 20 godina. Naši skauti su ga pratili neko vreme, baš kao i skauti drugih velikih evropskih klubova. Zato smo odlučili da na vreme delujemo i potpišemo ga za sledeću sezonu", rekao je Kairo.
"Njegov dolazak je vredan ulog za budućnost i potvrđuje našu strategiju da se u zemlji i inostranstvu fokusiramo na mlade, motivisane i prosperitetne igrače", dodao je on.



















