Izvor: MozzartSport.com, 07.Jul.2020, 14:14

Valensija u nokdaunu, Atletiko bez dvojice napadača u Vigu

Tim sa Mestalje nije se odrekao Evrope. Jorgandžije bez Koste i Žoaa Feliksa na Balaidosu

Šta se dešava sa Valensijom u nastavku sezone? Slepi miševi su od kandidata za Ligu šampiona došli do pozicije da i Liga Evrope izgleda kao nemoguća misija. Albert Selades je dobio otkaz posle serije loših rezultata, a za njim je krenuo i direktor Sesar Sančez.

U klubu je loša atmosfera. Španski mediji pominju Francuza Lorana Blana kao kandidata za >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << klupu tima sa Mestalje, a do kraja sezone ulogu vatrogasca ponovo je preuzeo Voro Gonzales. Njemu će ovo biti šesti put da bude privremeni trener Valensije.

Ekipa je posle tri vezana poraza prošle nedelje konačno osvojila bod (2:2) u Granadi. Valensija juri poslednji voz za Evropu protiv Valjadolida koji je blizu sigurne luke. Još nije obezbedio opstanak, fali su matematički još dva boda.

|

Valensija ne odustaje od Evrope, želi makar u Ligu Evrope. Samo dva gola u poslednjih 360 minuta su postigli fudbaleri sa Mestalje. U prvom delu sezone nije bilo pobednika u Valjadoidu (1:1). Poslednje četiti utakmice ovih rivala su završene 0-2 gola.

Atletiko igra dobro u nastavku sezone. Muči se, ali ređa pobede. Četa Dijega Čola Simeone ne može dalje od trećeg mesta. S druge strane, Selti su bodovi potrebniji u meču večeras (22.00) na Balaidosu jer još nije prebrinula brige oko opstanka.

|

Gostima je ovo poslednje gostovanje u sezoni. Na put nije krenuo suspendovani napadač Dijego Kosta, a zbog povrede u timu Jorgandžija neće igrati ni papreno pojačanje prethodnog leta iz Benfike Žoaa Feliks. On je plaćen čak 127.000.000 evra, ali nije opravdao ogroman novac koji je tim iz Londona isplatio lisabonskim Orlovima.

Selta je neugdan domaćin. Prošlog meseca je zaustavila i Barselonu i udaljila je od odrbane krune. Domaćin sve nade polaže u Jaga Aspasa, strelca 13 golova u ovom šampionatu. U prvom delu šampionata na Metropolitanu nije bilo golova. U poslednjem susretu ovih rivala u Vigu, Selta je pobedila Atletiko sa 2:0. Na poslednje četiri od pet utakmica Selte i Atletika bilo je 0-2 pogotka. Madriđani nisu izgubili od 1. februara.

ŠPANIJA 1 – 35. KOLO