Izvor: Nezavisne Novine, 15.Mar.2018, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vajrater osvojila super-G globus, nova pobjeda Krihmajera

Skijašica iz Lihtenštajna Kristina Vajrater odbranila je mali Kristalni globus u superveleslalomu u okviru Svjetskog kupa.

Tina Vajrater je zauzela šesto mjesto i osvojila titulu sa 86 bodova prednosti nad Švajcarkinjom Larom Gut, koja nije završila trku.

Treća u konačnom plasmanu je Austrijanka Ana Vejt sa zaostatkom od 122 boda.

U posljednjem super-G sezona u norveškom Oreu najbrža je bila Italijanka Sofija Gođa, dan nakon što je osvojila globus >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << u spustu.

Druga je bila Njemice Viktorija Rebenzburg, a treće vrijeme je ostvarila Amerikanka Lindzi Von.

U muškoj konkurenciji, drugu pobjedu u dva dana ostvario je Austrijanac Vinsent Krihmajer, sa 0,04 sekunde prednosti u odnosu na Krištoga Inerhofera, dok su treće mjesto podijelili Aksel Lund Svindal i Tomas Dresen sa 0,08s zaostatka.

Kirhmajer je zabilježio treću pobjedu u karijeri u Svjetskom kupu u super-G, nakon što je u srijedu podijelio prvo mjesto sa zemljakom Matijasom Majerom, a u decembru salvio u Biver Kriku.

Norvežanin Ćetil Jansrud je ranije obezbijedio titulu u ovoj disciplini, a u četvrtak je bio šesti.

Skijaška sezona završava se predstojećeg vikenda upravo u Oreu, u petak je na programu timsko takmičenje, u subotu djevojke voze slalom, a muškarci veleslalom, dok u nedjelju rotiraju ove dvije discipline.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.