Vajlder prihvatio Džošuin poziv: Opljačkao si Parkera

Izvor: B92, 01.Apr.2018, 15:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vajlder prihvatio Džošuin poziv: Opljačkao si Parkera

Američki bokser Diontej Vajlder prihvatio je poziv Entonija Džošue za meč, posle kojeg će pobednik postati neprikosnoveni šampion sveta u teškoj kategoriji.

Džošua je pobedio Novozelanđanina Džozefa Parkera jednoglasnom odlukom sudija, uzeo mu šampionski pojas u WBO verziji i objedinio ih sa pojasevima u WBA i IBF verziji.

Vajlder je vlasnik WBC pojasa, a Džošua ga je pozvao na borbu.

Amerikanac je putem društvenih mreža prihvatio izazov i pohvalio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Parkera.

"Kakva pljačka. Džozefe Parkeru, obavio si odličan posao brate, ne izvinjavaj se, nisi uradio ništa pogrešno, ti si pravi šampion. Entoni Džošua, prihvatam poziv 100 odsto", naveo je Vajlder.

Osim Vajldera, Džošua je pomenuo i bivšeg svetskog prvaka Tajsona Fjurija kao mogućeg protivnika.

Fjuri nije bio impresioniran Džošuinim nastupom na stadionu u Kardifu.

"Može biti samo jedan. Ja sam pravi kralj i mislim da su ljudi to videli u ovoj borbi. Budite blagosloveni i zapamtite da nikada nismo otišli", rekao je Fjuri, preneo je Skaj.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.