Izvor: Sportske.net, 25.Nov.2018, 17:58

VTB - Alimpijević debitovao porazom

Debi Dušana Alimpijevića na klupi Avtodora nije prošao kako je srpski mladi trener priželjkivao.

Promena na klupi Avtodora nije dala željeni rezultat. Klub iz Saratova poražen je danas na debiju Dušana Alimpijevića i tako produžio niz loših rezultata.

Avtodor je ugostio VEF Rigu, poslednjeplasirani tim na tabeli i izgubio rezultatom 85:83 (24:17, 16:32, 24:18, 21:16).

Domaćin je posle lošeg početka odigrao "atomsku" drugu četvrtinu i na odmor >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << otišao sa devet poena prednosti, ali je u nastavku došlo do pada koji je letonski sastav iskoristio.

Na kraju je pitanje pobednika odlučio Džabril Djurhem poenima sa linije penala, a gosti su zatim odbranili minimalnu prednost pošto Trae Golden nije pogodio za tri.

Perin Bjuford bio je najefikasniji u poraženom sastavu sa 19 poena i 8 skokova, a u gostujućem timu dominirao je Andris Grazulis sa 18 poena i 3 skoka.